aiste.jpg

APIE MANE

Esu fotografė Aistė Gustė-Jančiukienė.

 

Mano potraukis fotografijai ir menams, tikiu, yra nulemtas genų. Tėtis (nors jo nepažinojau) buvo dailininkas, skulptorius, mama ir močiutė – talentingos kirpėjos, senelis – profesionalus fotografas, muzikantas, kūrėjas iš didžiosios raidės. Užaugau pas senelius, tad visa vaikystė ir prabėgo fotografo gyvenimo užkulisuose. Nuo mažų dienų regėjau kaip jis, Albertas Gustys (tikrai daugelio mano bendraamžių ir vyresnių atpažįstamas Palangos fotografas), rykiuodavo poilsiautojus pajūryje į darnias kompozicijas prie savo rankomis sukurtų animacinių personažų, laivų, automobilių.. Kaip be galo nusmailintu pieštuku (!) retušuodavo studijinius portretus. Aklina tamsa, aštrių kvapų skysčių vonelės, skalbinių segtukais nukabintos virvės buvo tokia natūrali kasdienybė: daugiabučio „sklepe" gyvavo įrengta asmeninė senelio fotolaboratorija.

Kodėl tai pasakoju? Nes įspūdinga kiek metų prireikia, kad sugrįžtum į savo namus – apglėbtum svarbią ir stipriai įžeminančią savasties dalį. Tai, kas buvo panosėje ir taip natūralu, kad kažkas kita rodėsi labiau siektina. Kita vertus, juk viskam ateina savas laikas, sava branda ir atsakymai. Daug metų skyriau savo profesinėms paieškoms, šeimos kūrimui, vaikų auginimui. Esu 3-jų berniukų mama – du iš jų jau pilnamečiai. Esu Komunikacijos mokslų magistrantė (VU), sertifikuota Mindfulness mokytoja (LSMU) , The Callanetics Method mokytoja, kalanetikos mokykloskalanetikos studijos „Aditi"  įkūrėja, kasmetinio moterų renginio „Sijonuotos" organizatorė. Visos mano veiklos susijusios su moterimis, grožio, estetikos, saviraiškos ir sąmoningumo puoselėjimu. 

Fotografuoju kiek save pamenu. Tik vis pritrūkdavo ryžto perprasti technines kamerų subtilybes ir šiuo metu reikalingus retušavimo įgūdžius, išdrįsti fotografuoti „akis į akį". Ypatingieji 2020 metai sujudino ir mano vandenis. Atgaivinau dar 2013 m. pradėtą fotografijos kursų kelią. Tąmet įgūdžių ir patirties sėmiausi fotografo Remigijaus Zolubo kursuose. 2020-aisiais tvirtų žinių, praktikos gavau ir didelį malonumą patyriau fotografo Tomo Brazinsko online mokymuose.

Kodėl „Ryža fotografija"? Atsakymas slypi mano galvoje tiesiogine prasme. Ji nuo gimimo kitokia – ryža :) Su metais atrandu, kad būti kitokia visomis prasmėmis ir yra tavo autentiškumas. Tai, kuo ir turi išdrįsti rodytis pasauliui.. Kviečiu tai patirti kartu.

*Plačiau apie save pasakojau straipsnyje Delfi skaitytojams.

Ateik į mano Facebook

... ar Instagram